Je to tady! Arsène Wenger oznámil, že končí jako hlavní kouč Arsenalu

Nejzásadnější fotbalová událost letošního jara.
Arsene Wenger oznámil, že končí v Arsenalu
Arsene Wenger oznámil, že končí v Arsenalu
Profimedia.cz/Arsenal

reklama

"Po pečlivém zvážení a diskuzi s vedením klubu cítím, že je ten nejlepší okamžik, abych na konci sezony odstoupil ze své pozice," uvádí Wenger v oficiálním prohlášení. Francouzský kouč (68) odchází z klubu po dlouhých dvaadvaceti letech, kdy se zařadil mezi největší trenérské legendy Premier League. S Arsenalem vyhrál tři mistrovské tituly a rekordních sedm triumfů v FA Cupu. Dvacetkrát si s ním taky zahrál v nejprestižnější Lize mistrů.

Po jeho odvolání volala velká část fanoušků Arsenalu už posledních několik let, kdy se klub sice vždy držel mezi nejlepšími, ale nikdy nedokázal přesvědčivě zaútočit na titul. Na druhou stranu Wenger dokázal držet klub dlouhá léta na špičce i s omezeným rozpočtem na nákup hráčů, jelikož klub splácel nákladný nový stadion Emirates. Arsenal je tak díky němu jeden z mála velkých klubů s vyrovnaným hospodařením.

Na vrcholu byl Wenger po přelomu tisíciletí. V sezoně 2003/2004 dokázal s Arsenalem drtivě vyhrát Premier League bez jediné porážky za celou sezonu, což se v moderní historii anglické ligy dosud nikomu nepodařilo. Klub tehdy dostal přízvisko Invincibles (Neporazitelní).

Měl přezdívku Profesor a proslul také pro svůj cit pro výchovu mladých talentů ve fotbalové superstars. Do Arsenalu přivedl dva české hráče – Tomáše Rosického a Petra Čecha. Jeho nástupce chce klub představit do konce této sezony.

"Jsem vděčný, že jsem měl tu čest sloužit klubu tolik nezapomenutelných let. Vedl jsem ho s plným nasazením a těmi nejlepšími úmysly. Chci poděkovat realizačnímu týmu, hráčům, šéfům i fanouškům. Jsou to oni, kdo činí tento tým výjimečným. Všem milovníkům Arsenalu, kteří zastávají hodnoty tohoto klubu, navždy s láskou a podporou, Arsene Wenger."

reklama

reklama