Anglická fotbalová liga začne s diváky na stadionech. Půjčí si je ze hry FIFA 20

Když nemáš chorály na stadionech, půjčíš si alespoň ty virtuální.
Premier League získá virtuální zvuk tribun ze hry FIFA 20
Premier League získá virtuální zvuk tribun ze hry FIFA 20
profimedia.cz / EA SPORTS / koláž

reklama

Nejpopulárnější fotbalová soutěž světa, britská Premier League, se znovu rozběhne už 17. června. Podobně jako jiné sportovní ligy, to však bude bez diváků na stadionech. Diváci však přesto budou moci slyšet publikum i jeho chorály, postará se o to partnerství s fotbalovou hrou FIFA 20.

Hlavní držitel televizní licence, stanice Sky Sports, chce totiž co nejlépe napodobit živou atmosféru zápasů. „Spoustu času jsme přemýšleli nad tím, jak vysílat novým způsobem, abychom přilákali fanoušky a spojili je, když nemůžou být přímo na stadionu, vysvětlil její ředitel Rob Webster.

Půjde o další prohloubení spolupráce Premier League s EA Sports, autory videohry FIFA. Právě jejich logo už se objevuje při televizních přenosech. Teď to budou i emoce fanoušků, jejich chorály, bučení i slavení.

Dynamický zvukový systém napodobí způsob, jak reagují virtuální davy přímo ve videohře, a měl by tak být přesvědčivější než pouhé mixování neutrálního hučení či krátkých zvukových samplů, které často nekopírují dost přesně dění na hřišti.

Diváci si navíc budou moci sami vybrat, zda se na zápasy budou dívat s přidaným zvukovým efektem nebo bez něj. Jak byste vybrali vy?

reklama

reklama