Messi přiznal, že i kdyby hrál milion let, Maradonu nikdy nepřekoná

Hvězdný argentinský útočník se sklonil před svým krajanem.
Lionel Messi
Lionel Messi
profimedia.cz

reklama

Lionel Messi prohlásil na sociálních sítích, že nikdy nebude největším fotbalistou všech dob, tím je podle něj bez debat Maradona, jeho předchůdce v dresu Argentiny. Diego Maradona krátce po oslavě šedesátých narozenin podstoupil operaci kvůli krvácení do mozku a momentálně se zotavuje.

„Já i moje rodina vám držíme palce a přejeme hodně sil. Všichni chtějí vidět, že jste co nejdříve v pořádku,“ napsal útočník Barcelony, který je držitelem šesti Zlatých míčů pro nejlepšího hráče světa. Přesto mu však ve sbírce ocenění chybí titul Mistra světa s Argentinou.

Právě Maradona dokázal podceňovanou Argentinu dotáhnout ke světovému zlatu na šampionátu v Mexiku roku 1986 a o čtyři roky později ke stříbru v Itálii. Podobným způsobem táhnul italský klub SSC Neapol, s nímž vyhrál dvakrát Serii A.

Jenže v Neapoli se taky zapletl s mafií i bohémským drogovým životním stylem, který limitoval zbytek jeho hráčské kariéry a provází ho dodnes. Pro Messiho, kterého Maradona trénoval na MS v roce 2010, však zůstává ikonou. 

„I kdybych hrál milion let, nikdy bych se k Maradonovi nepřiblížil. To ani není možné. On je největším fotbalistou, jaký kdy byl," zdůraznil historicky nejlepší střelec španělské ligy i Ligy mistrů.

Souhlasíte s Messim, že je Maradona nejlepším hráčem všech dob?

reklama

reklama