Připomeňte si zlato z Nagana v parádním novém filmu. Je celý zdarma

Nagano Tapes ukazuje, co stálo za nečekaným vítězstvím českých hokejistů na olympiádě v Naganu.
Film o památném triumfu českých hokejistů Nagano Tapes
Film o památném triumfu českých hokejistů Nagano Tapes

reklama

Lepší poctu si čeští hokejisté nemohli přát – film, který uvidí diváci po celém světě. Snímek Nagano Tapes navíc není jen obyčejným sportovním dokumentem, který se zaměřuje hlavně na to, kdo, kdy dal gól... a který ukazuje stokrát ohrané televizní záběry.

Místo toho se divá na načekaný triumf v šiřších souvislostech – jak je možné, že český tým na turnaji století v roce 1998 překvapil celý svět? Soustředí se přitom na osud střelce zlatého gólu Petra Svobody, který utekl z komunistického Československa a byl jedním z prvních Čechů, kteří hráli v NHL.

Dokument obsahuje spoustu unikátních záběrů, mnoho z nich dosud nezveřejněných, a na kameru vzpomíná nejedna hokejová legenda, a to i Rusové nebo Kanaďané, kteří nad porážkou od outsiderů dodnes nevěřícně kroutí hlavou.

Film natočil pro mezinárodní Olympic Channel oceňovaný český režisér Ondřej Hudeček a produkoval ho hollywoodský velikán Frank Marshall (Indiana Jones, série Jason Bourne, Jurský svět).

"Pro mě osobně je Nagano i o vzpomínkách, byl jsem tehdy desetiletý kluk... Snažil jsem se však, aby byl film zajímavý a zábavný pro všechny, nejen pro pamětníky a hokejové fanoušky," vysvětlil Hudeček.

Celý film sledujte zdarma na stránkách Olympic Channel, stačí si zapnout české titulky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!