Nová teorie vysvětluje, jak ve skutečnosti fungoval moudrý klobouk z Harryho Pottera! Napadlo vás to?

Tahle teorie by dávala velký smysl.
Harry Potter
Harry Potter
Warner Bros. Pictures

reklama

Abyste následující teorii lépe pochopili, je třeba si rychle zopakovat, jaké vlastnosti definovaly jednotlivé školy v Bradavicích. V Nebelvíru to byla statečnost, ve Zmijozelu mazanost (někdo by řekl prohnanost), v Havraspáru inteligence a v Mrzimoru pokora a přátelství. A nyní se dostáváme k tomu, s čím přišel nedávno jeden uživatel Redditu.

harryteoriex1

FOTO: Tahle nová teorie okolo fénixe Fawkese z Harryho Pottera vás totálně dostane!

Jeho teorie se motá kolo Moudrého klobouku z Harryho Pottera a vysvětluje, na jakém principu vlastně klobouk fungoval a proč posílal děti tam, kam je posílal. Podle uživatele Straw_Boats se klobouk rozhodoval ne na základě vlastností, kterými dětmi disponovaly, ale spíše těch, ve které věřily. Příklad, když klobouk poslal Nevilla do Nebelvíru, rozhodně se nedalo tehdy říct, že byl zrovna dvakrát statečný. Věřil ale v tuto vlastnost a díky tomu se z něj na konci stal víceméně hrdina.

sortinghatx1
sortinghatx1

Tuto teorii pak potvrzuje i jeden z rozhovorů, který Harry vedl s Brumbálem na téma Moudrého klobouku. Harry se přiznal, že ho klobouk poslal do Nebelvíru, protože ho o to požádal. Brumbál mu ale doslova poví, že záleží na našich volbách, které skutečně odhalují, kým jsme, spíše než na našich vlastnostech. Zajímavé, že?

reklama

reklama