Tohle jsou 4 nejšílenější filmy s dinosaury!

Zanechají stopu na vaší bránici.
Jurský park 3
Jurský park 3
Universal pictures
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cesta do odříznuté divočiny a hledání bájné obludy se po nečekané havárii promění v boj o přežití – páteční béčkový biják Jurský masakr vám na Prima COOL ve 22.10 ukáže, zač je toho klišé! Šílený snímek natočený v duchu tzv. found footage (také Blair Witch) disponuje vším možným i nemožným, co se kolem druhohorních ještěrů dá vymyslet, konkurenci mezi jinými béčky má však vydatnou!

04) Carnosaur III

I když zní oficiální český název tohoto filmu z roku 1996 Transport, tenhle "překlad" vůbec nedělá čest původnímu názvu Carnosaur III! Teroristé se tu rozhodnou přepadnout vojenský konvoj v domnění, že v něm armáda přepravuje jaderné zbraně, ve skutečnosti však terouši svým útokem vypustí na svobodu něco mnohem horšího, totiž geneticky vylepšeného dinosaura! Na stopu superještěrům je vysláno drsné komando, díky čemuž zbytek filmu obsahuje masakr nebohých vojáků levně a neuvěřitelně trapně vypadajícími loutkami.

Carnosaur III
Carnosaur III
Concorde-New Horizons

03) Jurský park 3

Bohužel nemůžeme v našem přehledu opomenout ani jeden z dílů ságy Jurský park. Oproti geniální jedničce, solidní dvojce a nostalgické čtverce (Jurský svět, že jo) totiž díl třetí platí za zdaleka nejhorší příspěvek filmovému světu. Z evoluce si tu story udělala trhací papírek a celá zápletka je jenom jeden klon od toho, aby ji šlo označit za horší kopii Vetřelce: Vzkříšení. V konkurenci okolo jde možná pořád o málem oscarový biják, na inteligentní dobrodrůžo prvního filmu se však může dívat leda tak z perspektivy jeho podrážek.

Jurský park 3
Jurský park 3
Universal pictures

02) Planet of Dinosaurs

Že však jenom triky nestačí, ilustruje film Planet of the Dinosaurs z roku 1978, v němž parta astronautů ztroskotá na planetě, která (co čert nechtěl!) zrovna prochází vlastní érou pravěkých ještěrů. Samotní dinosauři, vytváření mistry tehdejších triků, tu platí za překvapivě věrně vypadající obludy. O to je děsivější, že i stop-animací vytvářená monstra působí lidštějším dojmem než ústřední hrdinové. Zápletka vykrádající dílem Planetu opic a dílem Hvězdné války je nakonec díky přemíře sličných hereček přesto dobrá jako doprovod jednoho divokého filmového večera plného alkoholu!

Planet of Dinosaurs
Planet of Dinosaurs
Cineworld Pictures

01) Pterodaktyl

Krásné místo 99. nejhorších filmů všech dob si užívá snímek Pterodaktyl z roku 2005, v němž sice najdeme dinosaury létající, pro tentokrát nám však absenci T-Rexů prominete. Je zvláštní, že je zdejší premisa nápadně podobná Jurskému masakru – máme tu expedici do odlehlého konce světa, kde stále přebývají všežravé jurské bestie, která se nakonec velmi rychle začne redukovat vlivem titulních poletuch. Díky režii působící energií opilce probuzeného po opici (režíruje přitom někdejší rejža Komanda Mark L. Lester!) a superlevným trikům, efektům a hercům s výrazem po dvojnásobné lobotomii... platí Pterodaktyl za to nejlepší z toho nejhoršího, co lze najít nejen mezi dinosauřími céčky, ale i špatnými filmy obecně!

Pterodaktyl
Pterodaktyl
Sci Fi
Jurský masakr se rozjede už v pátek ve 22.10 na Prima COOL.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama