4 skvělé funkce, které má každý chytrý telefon a vy o nich vůbec nevíte!

Foťte pod vodou a vyrobte si vlastní hologram!
Mobilní vychytávky
Mobilní vychytávky
Xplayone

reklama

Telefony jsou nedílnou součástí života nás všech, málokdo si ale uvědomuje, že nad rámec všech dostupných možností a služeb s nimi může dělat skutečně zajímavé věci. Máme pro vás seznam pěti funkcí, které můžete dělat se svým telefonem hned teď a být zase o krok před ostatními!

1) FOCENÍ POD VODOU

Ačkoliv je už většina nových telefonů odolná proti vodě a můžete je tudíž vzít bez obav pod hladinu, ne všechny telefony to zatím umí. Pokud ale takový telefon nemáte, můžete využít následující návod a nic dalšího neřešit.

2) ZAMKNĚTE SVŮJ TELEFON PŘED ZLODĚJI!

Pokud se vám někdy stane, že přijdete o svůj telefon, můžete zabránit alespoň zneužití své sim-karty. Zdá se to jako zbytečnost, ale spoustu dvoufázových ověření do služeb jako je mailová schránka nebo internetové bankovnictví podléhá zadání kódu z SMSky, proto je i tento postup v roce 2017 zásadní. Zjistěte si IMEI číslo své sim-karty (zadáním kódu *#06#) a to pak chtějte po vašem operátorovi zablokovat ihned po krádeži.

3) ODEMKNĚTE TELEFON ÚSMĚVEM!

Většina telefonů s operačním systémem Android a přední kamerou má možnost aktivovat funkci odemknutí telefonu rozpoznáním tváře svého majitele. Spoustu lidí si myslí, že jde o prémiovou funkci, ale běžte se sami podívat do nastavení bezpečnosti vašeho telefonu!

4) VYTVOŘTE SI VLASTNÍ HOLOGRAM!

Pokud máte rádi sci-fi a chtěli byste si vytvořit vlastní hologram, můžete k tomu – hádáte správně – použít svůj telefon. Není to nic složitého a efektem rozhodně ohromíte všechny kolem vás. Potřebujete k tomu jen krabičku od CD, nůž a trochu lepidla! Návod níže!

reklama

reklama