5 věcí, které jste nevěděli o rotační hračce Fidget Spinner! Můžete pomocí ní pohádkově zbohatnout!

Nový fenomén je stále zahalen tajemstvím!
Fidget Spinner
Fidget Spinner
archiv Prima COOL

reklama

Odkud se vzal Fidget Spinner? A co to vůbec je? Pokud nežijete v jeskyni a čtete sociální sítě, pak vám určitě nemohly ujít obrázky či videa s touhle malou rotační hračkou, na tomto místě se ale konečně dozvíte věci, které jste dosud nepochytili. Jdeme na to, jen varujeme, že ihned po dočtení článku budete chtít ihned utratit pár stovek!

1) TVŮRKYNĚ FIDGET SPINNER NEMÁ Z PRODEJE ANI KORUNU

Jak už to často v podobných případech bývá, tvůrce vynálezu nemá z koncových prodejů žádný zisk. V tomto případě se bavíme o Catherine Hettinger, která Fidget Spinner uvedla už před dvaceti lety. Bohužel, v roce 2005 si nemohla dovolit prodloužit patent – za pouhých 400 dolarů – a veškerá duševní práva ztratila. Nyní tedy spoustu firem malé rotační hračky vyrábí a práva nikdo neřeší.

2) FIDGET SPINNER VÁM POMŮŽE ZBOHATNOUT

Podívejte se na YouTube, napište do vyhledávání spinner a pochopíte, kam míříme! Existuje nespočet videí s ukázky triků či cool designů spinnerů, která mají jen těžce pochopitelná čísla zhlédnutí! Pokud tedy chcete nastartovat svou kariéru YouTubera, teď máte další příležitost!

3) FIDGET SPINNER ÚDAJNĚ NIC NELÉČÍ

Často se hovoří o tom, že Fidget Spinner léčí nemoci jako obsedantně kompulzivní porucha či autismus, vědci však tyto informace zpochybňují. Netvrdí sice, že by rotace nebyla účinná vůbec, ale účinek se prý přeceňuje. Podle Scotta Kollinse z Dukeovy univerzity je nemožné o něčem něco tvrdit, pokud neproběhne plnohodnotný výzkum a testování.

4) ŠKOLY UŽ FIDGET SPINNER ZAKAZUJÍ

Upřímně, tohle vás už asi napadlo, ale máme to potvrzené! Školy ve Spojených státech už vysloveně zakazují, aby si děti se Spinnery hrály! Paradoxně je to rozptyluje, než aby jim měly Spinnery v soustředění pomáhat a navíc hrozí, že malé části Spinnerů děti vdechnou. Kdy dorazí zákaz do Česka?

5) FIDGET SPINNER VÁS MŮŽE ZRANIT

Předchozí bod navazuje na poslední – v Austrálii si vážně poranil oko teprve sedmiletý chlapec, když ukazoval triky svým kamarádům. Vyhodil Spinner do vzduchu, nestačil ho však chytnout a ramena rotačky se mu zastavila o oko. V Dallasu pak přišla k újmě dívka, která úspěšně rozložila Fidget Spinner a spapala jedno ložisko. Málem se udusila, a proto byste neměli Spinnery rozebírat ani vy!

reklama

reklama