5 vychytávek nového Androidu O! Dokáže alespoň srovnat krok s Applem?

Telefony s Androidem už brzy povýší, bude to ale stačit?
Blíží se vydání Android O
Blíží se vydání Android O
Google/Apple

reklama

Už v březnu jsme se dozvěděli základní informace o nové verzi operačního systému Android, který namísto cukrlátek ponese označení O. Až nyní však vývojáři z Googlu nadzvedli pokličku a nechali nahlédnout na ty nejlepší vychytávky, které posunou zařízení na vyšší úroveň. Tady je pětice těch nejočekávanějších věcí!

1) Všechna emoji na svém místě!

Je to možná trochu k nevíře, ale předchozí verze Androidů si nedokázaly poradit s tím, když někdo používal emoji, které jste neměli nainstalované. Místo nich se objevil jen nevzhledný čtvereček a vy jste mohli jen tušit, co přesně druhá strana říká. Android O ale bude umět emoji zobrazit za jakýchkoliv okolností, takže určitě nedojde k žádnému nedorozumění.

2) Kulaté ikonky

Další věc se rovněž týká vzhledu – základní Android opustí čtvercové ikonky a nahradí je ikonkami kulatými. Sami si ale budete moci zvolit, jaké použít, protože i čtvercové zůstanou stále v nabídce.

3) Opožděné notifikace

Aby vás nezahltily notifikace ze všech aplikací, které používáte, anebo abyste si zkrátka dali chvíli oraz, nabídne Android O jejich lepší správu a navíc i speciální funkci, oddálit notifikace na určitý čas.

4) Obraz v obraze

Abychom se ale přesunuli od notifikací, je nutné zmínit, že Android O bude umět využít režim picture-in-picture, tedy obraz v obraze. Při používání jakékoliv aplikace tak budete moci „připíchnout“ jinou (zpravidla video) kamkoliv do obrazu a sledovat ji. Otázkou však je, kdy tuto funkci začnou využívat vývojáři aplikací.

5) Nové rozhraní Android TV

Systém Android nevyužívají jen tablety a mobily, ale také televize. Právě ty by se pak měly dočkat lepšího a snad i plynulejšího rozhraní, které v mnohém připomíná oblíbené VOD služby. Teď jen, aby hardware televizí dokázal s nabídkou hýbat tak, abyste se nemuseli pořád vztekat…

reklama

reklama