Airbnb vyhlašuje přísný zákaz večírků. Co všechno chce ještě změnit?

Definitivní konec párty na Airbnb.
Airbnb vyhlásilo válku večírkům
Airbnb vyhlásilo válku večírkům
iStock.com / koláž

reklama

Populární služba pro krátkodobý pronájem ubytování nově zakazuje veškeré nabídky nemovitostí na pořádání večírků a podobných akcí. Airbnb tak reaguje na nedávný masakr při halloweenského večírku v kalifornské Orindě, kde v pronajaté nemovitosti při střelbě zemřelo pět lidí. Chystá i další zpřísnění podmínek.

Generální ředitel společnosti Brian Chesky zveřejnil plán, že do konce roku 2020 chce Airbnb zkontrolovat 100 procent zaregistrovaných nemovitostí včetně hostitelů pomocí nově navrženého procesu. Chce tak zajistit pravou identitu osob, pravdivost fotek, informací i naplnění bezpečnostních standardů, které má služba ve svých podmínkách.

"Chceme se ujistit, že můžeme stát za každou jednotlivou nabídkou a za každým konkrétním hostitelem. Jde o nejvýznamnější změnu od založení naší služby," řekl Chesky v rozhovoru pro New York Times.

Pro kontrolu nemovitostí i rizikových rezervací budou vyhrazeni noví pracovníci. Jak přesně bude fungovat vytipovávání i kontroly, však není upřesněno, aby se na ně nešlo předem připravit. Chesky však slíbil, že proces bude zaveden do praxe během pohých deseti dnů.

Uživatelům, kteří přes zákaz uspořádají v pronajatém domě či bytě večírek, bude bez minulosti zablokován Airbnb účet. Otázkou zůstává, jak bude ošetřeno, aby si nezaložil účet nový.

Povede se Airbnb zatočit s párty byty?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!