Co se stane, když do AirTagu vyvrtáte díru? Experti rozpitvali novinku od Applu

Kutil si cestu vždycky najde!
Do nového AirTagu lze bezpečně vyvrtat díru na poutko. Chce to však extrémní přesnost
Do nového AirTagu lze bezpečně vyvrtat díru na poutko. Chce to však extrémní přesnost
Getty Images / iStock

reklama

Experti z populárního magazínu iFixit se nezastaví před ničím. Tentokrát rozpitvali nové lokalizační přívěšky Apple AirTags, a dokonce našli způsob, jak jim přidat dírku na poutko, která jim chybí oproti konkurenci, aby si uživatelé museli dokoupit pouzdro jako příslušenství.

„Poté, co jsme prozkoumali vnitřnosti AirTagu, provrtali jsme ho vrtákem průměru 1/16 – samozřejmě až poté, co jsme vyndali baterii. Zázračně se nám podařilo vyhnout všem čipům, spojům a anténám a vrtali jsme pouze skrze plast a lepidlo. AirTag přežil a funguje naprosto bez problémů, popsali v podrobném rozboru na stránkách.

Experti varovali, že riziko poškození při amatérském vrtání není zrovna malé a že vyvrtáním dírky AirTag ztratí svou voděodolnost a v případě poruchy i nárok na záruku. Kutilům nicméně i tak nasdíleli krátké video, které ukazuje zóny, kde je bezpečné vrtat.

Kromě přesného lokalizátoru a nejlepšího využití prostoru uvnitř zařízení experti ocenili také krok Applu využívat k napájení běžně dostupné knoflíkové baterie i jejich dobrou slibovanou výdrž.

Odvážili jste se někdy sami vrtat do nějaké spotřební elektroniky?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!