Americká armáda přechází ze Samsungů na iPhony! Důvod je prostý...

V armádě potřebují telefony, na které se můžou spolehnout.
Samsungy nejsou pro americkou armádu dost dobré
Samsungy nejsou pro americkou armádu dost dobré

reklama

Podle zpravodajského portálu Military.com přechází americká armáda hromadně na iPhony. Dosud používala telefony s operačním systémem Android. Vojáci dostávali tzv. Android Tactical Assault Kit s upravenou verzí telefonu Samsung Galaxy Note, ale nově se telekomunikační balíček bude jmenovat iPhone Tactical Assault Kit a bude obsahovat iPhone 6S.

Ačkoli vedení oficálně neuvedlo důvod změny, zpravodajský magazín zjistil, že armáda nebyla spokojená se spolehlivostí a rychlostí telefonů Samsung. Při zátěžových testech vyšly iPhony ze srovnání jako "rychlejší a plynulejší".

Telefony Samsung nezvládaly náročný armádní software. "Při spouštění aplikace na mapování trasy a pohybu vojáků, která využívá splitscreen, se telefony Samsung často zasekávaly a občas vyžadovaly i restart celého zařížení. Přitom v náročných situacích jde o každou minutu... Stejný software na iPhonech funguje prakticky bez komplikací," uvedl armádní zdroj.

Je nutné podotknout, že armádní balíček až dosud obsahoval výběhový model Samsungu Galaxy Note, který je samozřejmě pomalejší než nejnovější iPhone. Dá se však předpokládat, že při testech se srovnávaly aktuální modely obou konkurenčních značek.

Taky se raději spoléháte na iPhone?

reklama

reklama