Apple tiše závidí. Nový Android P změní způsob, jakým ovládáme telefony

Zamávejte tlačítkům na rozloučenou. Přicházejí gesta!
Nový Android P se bude podobně jako iPhone X ovládat pomocí gest
Nový Android P se bude podobně jako iPhone X ovládat pomocí gest

reklama

Letošní velká konference Googlu patřila hlavně novému Androidu P, který přinese opravdu pořádný ranec novinek. Jednou z nejvýraznějších jistě bude zcela přepracovaný způsob ovládání. Až dosud jste ve spodní části androidí obrazovky našli trojici tlačítek, to se však změní a uvidíme tam jediný univerzální proužek. 

Podobně jako iPhone X se totiž bude telefon ovládat pomocí gest. Google však tento systém dotáhl ještě o krok dále než Apple. Jak můžete vidět na videu, mnoho gest se podobá těm z nejnovějšího iPhonu, ale například přepínání mezi spuštěnými aplikacemi je ještě jednodušší – stači posunout proužek doprava a sledovat rolující okna aplikací. Náhled oken je navíc živý – vidíte, co se opravdu děje v aplikaci, nejde pouze o její screenshot.

Nový způsob ovládání souvisí s nástupem displejů přes celé čelo telefonu. Při držení telefonu jednou rukou se totiž palcem špatně trefuje na tlačítka u spodní hrany; gesta jsou pohodlnější. Podobným způsobem bude nový Android P připraven taky na výřez v horní části obrazovky – umožní jeho podrobnější nastavení, případně zamaskování černým proužkem.

Další novinkou v ovládání Androidu P bude schopnost umělé inteligence Android Assistent komunikovat zhruba v 80 nových jazycích – bude mezi nimi i čeština, a to už do konce letošního roku.

Co říkáte na nový způsob ovládání Androidu? Přijde vám lepší než u iPhonu X nebo spíše jako jeho vykrádačka?

reklama

reklama