Androidy byly vždycky napřed před iPhony, tvrdí velký výrobce mobilních procesorů. Jaké má důkazy?

Jak odpoví Apple?
Podle Qualcommu zaostávají iPhony v mnoha směrech
Podle Qualcommu zaostávají iPhony v mnoha směrech

reklama

Společnost Qualcomm asi nemusíme představovat, jelikož dodává čipy do mobilních telefonů mnoha značek a jeho momentální nejvýkonnější CPU Snapdragon 835 pohání většinu letošních vlajkových lodí s Androidem.

Qualcomm momentálně vede velkou právní a patentovou bitvou s firmou Apple, v rámci které přišel i s tabulkou, která má ukázat, že telefony postavené na jeho procesorech přinesly většinu inovací posledních let. Podívejte se na ni – v levém sloupci je vždy nová funkce či technologie, v pravém, které telefony s ní přišly:

V kterých telefonech se poprvé objevily technologické novinky posledních let?
V kterých telefonech se poprvé objevily technologické novinky posledních let?

Nad obsahem tabulky by se dalo celkem diskutovat. Třeba Bluetooth 5 uvedl jako první Galaxy S8 od Samsungu a HTC One M7 určitě nebyl prvním telefonem s duálním foťákem. Úplně fér taky není, když jako první zařízení se čtečkou otisků prstů pod displejem uvádí Qualcomm svůj vlastní referenční telefon, který přitom není ve volném prodeji.

Smysl tabulky je však jasný – ukázat, že telefony s Androidem mají v posledních letech náskok před těmi od Apple. Uvidíme, zda se situace neobrátí po představení nové řady iPhonů.

Souhlasíte, že iPhony technologicky zaostávají za telefony s Androidem?

reklama

reklama