Aplikace na odstranění všeho čínského z telefonu se stala hitem. Google ji však smazal

Získala si rychle popularitu, ale v obchodě Google Play už ji nenajdete.
Aplikace na odstranění čínských aplikací
Aplikace na odstranění čínských aplikací
iStock.com / koláž

reklama

Stal ze z ní velký hit internetového obchodu Google Play. Jde o speciální aplikaci Remove China Apps, která umí prohledat telefon, najít v něm všechny čínské aplikace a ty pak odstranit. Za pouhých deset dní se dostala na vrchol žebříčku popularity a zaznamenala více než 5 milionů stažení, pak ji však Google odstranil.

Podle zdůvodnění Googlu porušovala aplikace několik zásad obchodu. Mezi ně mimo jiné patří, že aplikace nemůže vybízet k odstranění či blokování dalších aplikací.

China App Remover
Autor: thenextweb.com China App Remover

Nejmasivnější podporu zaznamenala mezi indickými uživateli, kteří jsou známí svými protičínskými náladami. Ty vycházejí z historicky komplikovaného vztahu těchto dvou asijských obrů, který ještě podpořila skutečnost, že čínská armáda v květnu vstoupila na indické území u sporné himálajské hranice mezi oběma státy.

Aplikace prohledá po svém spuštění telefon a pak nabídne seznam čínských aplikací s možností jejich odstranění. Využívali ji také lidé, kteří mají obavu, že skrze ně mohou být sledováni čínskou vládou. Momentálně však není oficiálně dostupná a lze ji dohledat pouze coby samostatný instalační balíček.

reklama

reklama