Apple varuje, že jeho nová platební karta nepatří do peněženky ani do kapsy. Může se tam poškodit!

Kdo by chtěl nosit platební kartu v kožené peněžence – taková blbost!
Apple Card do kůže ani k ostatním platebním kartám nepatří
Apple Card do kůže ani k ostatním platebním kartám nepatří
iStock.com / Apple / koláž

reklama

Když Apple představil svůj nový systém bezhotovostního placení v čele s Apple Card, chtěl tím ukázat bankovním institucím, jak lze zacházet s penězi v éře chytrých zařízení. Uprostřed všeho stojí virtuální karta v aplikaci Peněženka, která je vždy po ruce na iPhonu. Ke všemu pak přidal možnost objednat si kartu fyzickou.

Tu Apple prezentuje jako luxusní kousek. Základním materiálem je několika vrstvami pokrytý titan, na němž je laserem vyryto jméno majitele. Výsledkem je karta, která doslova září a má unikátní povrch. Ale jak se ukazuje, vyžaduje mimořádné zacházení...

Po stížnostech prvních uživatelů totiž Apple vydal varování, že pro zachování zářivého vzhledu se karta nesmí dostat do kontaktu s kůží, hrubšími látkami jako třeba džínovina, a taky s kovovými předměty, a to ani s dalšími kreditními kartami.

"Materiály jako kůže či džínovina mohou kartu trvale zabarvit, aniž by ji bylo možné očistit... Karta by zároveň neměla přijít do styku s jinámi kartami, ty ji mohou poškrábat," uvádí Apple. Mnozí majitelé už potvrdili, že jejich karta ztrácí lesk nebo se na ní objevují škrábance.

Karta se navíc musí čistit jen lehce navlhčeným hadříkem z jemného mikrovlákna namočená buď v obyčejné vodě nebo roztoku s isopropylalkoholem; zapovězeny jsou kuchyňské či jiné čisticí prostředky.

Není divu, že už se Apple stal terčem mnoha internetových vtípků, které často předpovídají, že jistě v dohledné době přijde se speciálním krytem pro kartu – a levná nebude. Jiní zase čekají, kdy Apple vydá varování, že by karta neměla být focená s bleskem, protože ji to může nenávratně poškodit.

reklama

reklama