Apple chce svoje vlastní auto! Kdy ho výrobce iPhonů a MacBooků uvede na trh?

Co by na tohle asi řekl Steve Jobs?
Apple auto (koncept)
Apple auto (koncept)
facebook

Chytnout trend, nebo lépe – ustanovit jej – se společnosti Apple daří více než dobře. Není proto divu, že vedle telefonů, tabletů, hodinek a hudebních přehrávačů mlsně krouží také kolem technologie samořiditelných automobilů. A i přes to, že na odhalení iAuto ještě nedošlo, všechno nasvědčuje tomu, že Apple bude chtít na tento trh prorazit.

V otevřeném dopise Národnímu úřadu pro bezpečnost na dálnicích totiž vyjadřuje svoje rozhořčení nad neférovou soutěží mezi zavedenými automobilkami a ostatními subjekty, které nemají s dopravou tolik zkušeností, ale chtěli by uvést do provozu vlastní řešení pro automatické řízení vozidel. Zároveň se staví proti sdílení dat z havárií, případně situací, které mohly havárii předcházet, neboť by šlo o zásah do soukromí zainteresovaných lidí.

Vypadá to tedy, že probíhá příprava půdy pro vstup na tento trh, ačkoliv nemáme žádné další detaily a je nepravděpodobné, že se tak stane dřív než v horizontu pěti let. Po této době bychom ale klidně mohli vidět vlastní auto Applu, případně vozidlo jiné značky, ovšem s Apple certifikací, které by nás bylo schopné vozit z místa na místo zcela automaticky, bez nutnosti řídit.

Chtěli byste něco takového?

reklama