Revoluční headset od Applu má přinést i zcela nový způsob snímání pohybu rukou

Znamenalo by to zcela nový kontakt lidí s virtuálním prostředím.
AR brýle
AR brýle
profimedia.cz

reklama

Věhlasný technologický analytik Ming-či Kuo nedávno přišel s informací, že ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 představí Apple svůj první AR headset neboli náhlavní sadu pro rozšířenou realitu. Ta má být mimořádně lehká, výkonná a v mnoha směrech revoluční. Nově se od něho dozvídáme, že má mít i speciální senzory na snímání pohybu rukou.

Přesně se má jednat o čtveřici infračervených 3D senzorů, které mají fungovat na obdobném principu jako Face ID, ale s vyšší přesností. Podobně jako dokáže Face ID rozeznat každý záhyb tváře a hlavně emoci vyjádřenou mimikou, mají tyto senzory umět zachytit každý drobný pohyb rukou, včetně jednotlivých prstů a to i na konci zcela natažených paží. 

„Zachycení detailního pohybu rukou umožní intuitivnější a živější kontakt s virtuálním prostředím,“ popsal Kuo. Přidal taky údaj, že celý headset ve své finální podobě má vážit maximálně 400 gramů, což je srovnatelné s náhlavními sluchátky Apple AirPods Max, která váží 385 gramů.

Už dříve jsme se dozvěděli, že souprava bude stát na dvojici procesorů s obdobným výkonem jako čip M1, který pohání aktuální generaci MacBooků. Bude mít 4K OLED mikrodisplej pro každé oko a zvládne fungovat samostatně, bez propojení s Macem či iPhonem.

Věříte, že Apple dokáže odstartovat novou éru rozšířené reality?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!