Apple již za pár dní představí svého zcela nového člena domácnosti. Jak bude vypadat a co bude umět?

Jablečná invaze pokračuje!
Apple už brzy představí svůj chytrý Siri Speaker
Apple už brzy představí svůj chytrý Siri Speaker

reklama

Blíží se další zcela nový přístroj z logem Apple. Půjde o dlouho očekávaný Siri Speaker. Firma ho představí již příští týden na konferenci WWDC. Ve výrobních závodech už se naplno rozjely linky a první kusy se mají dostat k zákazníkům už za pár týdnů. Tedy alespoň tak zní zpráva od prestižní agentury Bloomberg. 

Siri Speaker má navázat na konkurenční chytré asistenty Google Echo nebo Amazon Alexa. Stane se tedy věčně naslouchajícím centrem domácnosti připraveným plnit všemožná přání. Výrobu má na starost firma Inventec, které už pro Apple vyrábí také známá bezdrátová sluchátka AirPods. 

Pravděpodobný vzhled Siri Speakeru od Apple podle aktuálního konceptu
Pravděpodobný vzhled Siri Speakeru od Apple podle aktuálního konceptu

Chytrý reproduktor má umět zodpovídat na dotazy, řídit veškeré chytré spotřebiče, osvětlení nebo zabezpečení v domácnosti, ale má být také schopný větší předvídavosti než konkurence. Hlas Siri má být rovněž zřetelnější i z větší vzdálenosti díky speciálnímu akustickému přizpůsobení. Mluví se taky o profilech pro různé uživatele.

Původně měl mít Siri Speaker taky displej, od toho se však ustoupilo. Bude však podporovat aplikace třetích stran, takže si přes něj třeba objednáte jídlo, zarezervujete lístek do kina nebo nadiktujete email či zprávu.

Siri Speaker, stejně jako konkurenční asistenti, nebude umět česky.

Láká vás přesto pořízení chytrého reproduktoru s logem Apple?

reklama

reklama