Jak se daří Applu v roce 2021? Oficiální čísla ukazují, co se s mnohými proklínanou značkou děje v krizi

Zatímco někteří v krizi počítají ztráty, jiní zažívají žně.
iPhone 12
iPhone 12
iStock

reklama

Navzdory světové pandemii a názorům, že firmě dochází dech i nápady, zažil Apple výborný start do roku 2021. Od ledna do března utržil 89,6 miliard dolarů, což je o 54 % více než ve stejném čtvrtletí před rokem a čistý zisk mu stoupl o 110 %. V tomto období přitom neuvedl žádný nový produkt.

Skvěle se dařilo telefonům, což ukazuje, že se iPhonu 12 podařilo trefit do požadavků zákazníků. Jejich prodeje stouply o 66 %. Ještě větší růst o 70 % zaznamenaly počítače Mac, kde Apple těžil z uvedení nového vlastního čipu M1, který je díky ARM architektuře efektivnější a výkonnější než srovnatelné čipy konkurence.

Skvělý růst zaznamenal taky prodej iPadů o 79 %, jemuž jistě pomohlo podzimní uvedení nejlevnější varianty iPadu osmé generace a taky nového iPadu Air. Příjmy z prodeje iPadů činily 7,8 miliardy dolarů a stejná částka mu přitekla za ostatní hardware, kam patří zejména sluchátka AirPods.

Nejvíce rostl prodej iPadů, díky uvedení levnějších modelů i malé konkurenci v kategorii tabletů
Autor: Apple Nejvíce rostl prodej iPadů, díky uvedení levnějších modelů i malé konkurenci v kategorii tabletů

Stále větší podíl si ukusují příjmy ze služeb, kam patří App Store, Apple Music, Apple Pay nebo Apple TV. Ty rostly letos o 27 % více než loni a do pokladny Applu z nich přiteklo 16,9 miliardy dolarů.

Druhý kvartál letošního roku bude pro Apple jistě taky zajímavý. Nedávno totiž představil řadu novinek jako iMacy a iPady Pro s čipem M1, novou Apple TV nebo lokalizační přívěšky AirTag.

reklama

reklama