Apple má obrovský problém se sluchátky AirPods Pro

Zájem je obrovský, ale do hry teď vstoupila nečekaná komplikace.
Výrobu sluchátek AirPods Pro zdržuje koronavirus
Výrobu sluchátek AirPods Pro zdržuje koronavirus
Apple / koláž

reklama

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou obrovským hitem a nejinak je tomu u její vylepšené varianty Pro, o kterou je takový zájem, že Apple nestíhá uspokojit poptávku a bývají často nedostatkovým zbožím. Bohužel nebude lépe.

Za vším totiž stojí čínský koronavirus, který donutil Apple zavřít část svých výrobních kapacit. Továrna, v níž se sluchátka kompletují, sice dál funguje, ale dle dostupných informací už má zásobu komponentů maximálně na dva týdny. Jelikož má Apple veškeré dodavatele právě v Číně, nemůže si nedostatek součástek pokrýt zvýšením výroby v dalších zemích.

Aktuální situace přitom rozhodně nenaznačuje, že by se podařilo čínské vládě dostat koronavirus pod kontrolu. Naděje, že by v dohledné době v postižených oblastech skončil mimořádný stav, je tak minimální.

Nejde přitom pouze o populární AirPody. V oblasti Wu-chanu se nacházejí i dodavatelé součástek pro iPhony, kvůli čemuž reálně hrozí, že Apple bude muset odložit představení nástupce kompaktního iPhonu SE. Nestihl by ho totiž včas a v potřebném množství dodat do obchodů.

reklama

reklama