Konečně si můžete odemknout iPhone v roušce. Jak na to?

Nova verze iOS přináší více zásadních novinek.
Face ID s použitím roušky
Face ID s použitím roušky
iStock / Apple

reklama

Apple vydal iOS ve verzi 14.5 pro iPhony i iPady. Největší novinkou je možnost rychle a nekomplikovaně odemkout telefon i s nasazenou rouškou a bez nutnosti zadávat heslo ručně. Nutností je však mít na ruce nasazené spárované Apple Watch s verzí alespoň WatchOS 7.4, fungující na Apple Watch 3 a novějších.

V nastavení zabezpečení stačí povolit novou položku Odemknout telefon pomocí Apple Watch. Dokud máte hodinky nasazené na ruce a telefon pozná, že jsou v jeho blízkosti, nebude už pro další odemčení vyžadovat Face ID ani ruční zadání hesla. Na odemčení telefonu upozorní na hodinkách haptickou odezvou, pomocí hodinek půjde telefon i zamknout, jak ukazuje následující oficiální video.

Nové iOS přináší taky sledování transparentnosti aplikací. Uživatel bude muset každé aplikaci udělit výslovný souhlas, aby ho mohla sbírat a sdílet data o jeho chování napříč on-line prostorem. Proti tomu protestuje zejména Facebook, který má na takovém sledování postavený svůj reklamní byznys.

Mezi další novinky patří možnost ovládat pomocí hlasové asistentky Siri i další hudební aplikace mimo Apple Music – konkrétně Spotify, Amazon Music či Pandoru. Siri sice stále neumí česky, ale dostala dvě nové podoby hlasu.

iPhony či iPady taky dostaly podporu pro herní ovladače konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S, přibyly funkce lokalizačních štítků Apple AirTags, vylepšila se aplikace Podcasty a 5G sítě lze nově používat na obou SIM kartách.

Která z novinek vám přijde nejzásadnější?

reklama

reklama