Apple odkryl karty! Nový iPhone bude mít Status Bar, ale nedočkáme se Touch ID pod displejem

Začíná se vyjasňovat. Kdo čekal od iPhonu revoluci, bude nejspíš zklamaný.
Vývojáři vytáhli nové informace o iPhonu 8
Vývojáři vytáhli nové informace o iPhonu 8

reklama

Chystaný iPhone, kterým Apple oslaví deset let od představení svého prvního telefonu, nebude zdaleka tak pokrokový, jak by si mnozí fanoušcí značky přáli. Ukázal to firmware chytrého reproduktoru HomePod, z kterého vývojáří Steven Troughton-Smith a Jeffrey Grossman vydolovali také vlastnosti chystaného iPhonu.

Z nich je patrné, že můžeme zapomenout na mnohokrát diskutovanou čtečku otisků prstů pod displejem. Primárním způsobem odemčení telefonu se totiž stane infračervená technologie rozpoznání obličeje. Domovské tlačítko bude virtuální přímo na displeji a bude aktivní i při vypnutém displeji, který půjde probudit taky poklepáním.

Z kódu jde taky vyčíst, že v horní části displeje bude skutečně výřež se speciální stavovou lištou, která je ve firmware označena jako UIStatusBar a má zobrazovat stav připojení, stav baterie, Bluetooth a čas.

Zda bude Touch ID v bočním tlačítku nebo na zádech však text neuvídá. Je možné, že by si Apple věřil s rozeznáváním obličeje natolik, že by se čtečky otisků prstů zcela vzdal?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!