Apple právě zabil všechny telefony s 16 GB paměti! Co přijde teď?

Revoluční změna konečně dorazila i k Applu!
Apple ukončuje prodej 16GB telefonů
Apple ukončuje prodej 16GB telefonů
Apple

reklama

Jednou z nevýhod iPhonů je fakt, že jejich vnitřní úložiště nelze rozšiřovat. Pokud si koupíte 16GB model, navždycky budete moci do telefonu uložit jen 16 GB dat (ve skutečnosti je to mnohem méně kvůli systémovým aplikacím) a tím to hasne. Navíc se má za to, že 16 GB je opravdu málo a Apple kritiky vyslyšel. Ukončil totiž prodej posledního 16GB telefonu, kterým byl iPhone SE.

Sympatické ovšem je, že se kvůli tomu nezvyšovala (globální) cena, takže je telefon s dvojnásobnou kapacitou dostupný za 399 dolarů a co je snad ještě lepší, 128GB model za 499 dolarů. Jde ostatně o jediné dvě verze, které budou od 24. března dostupné.

Něco podobného se pak stalo i s iPadem Mini 4, který už nebude k dostání s 32 GB ani 64 GB paměti a na trhu bude jediný model – ten 128GB. I pro něj naštěstí stejná cenová politika a model bude k dispozici za předchozí cenu iPadu s 32 GB paměti, tedy za 399 dolarů. Samozřejmě je ale nutné tuto cenu brát s ohledem na český trh s rezervou – k českým cenám je nutné připočíst poplatek za dovoz, místní daň i marži obchodníků. Škoda…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!