Apple má problém, některé nové iPhony se nechtějí nabíjet. V čem je chyba?

Nová generace iPhonů znamená taky novou kauzu. Tentokrát je chyba v nabíjení.
Některé iPhony XS a XS Max mají problémy s nabíjením
Některé iPhony XS a XS Max mají problémy s nabíjením
9to5mac / koláž

reklama

iPhony už mají za sebou slušnou dávku skandálů. Čtvrtá generace měla problém s příjmem signálu, šestá generace se ohýbala (Bendgate), některé modely 6S zase měly vadnou baterii, která musela být vyměněna. A pak tady máme taky nedávnou obří aféru, když Apple přiznal, že úmyslně zpomaluje starší iPhony, prý aby šetřil právě jejich baterii.

Nové série iPhone XS a XS Max už mají taky svoji kauzu, které dostala názve #ChargeGate. Mnoho uživatelů si stěžuje, že se jim telefon odmítá nabíjet. Všecho pak ve svém videu popsal a otestoval známý youtubový kanál Unbox Therapy.

Některé telefony XS a XS Max se totiž nezačnou nabíjet, když je připojíte k dobíječce s vypnutou obrazovkou. Jakmile je odemknete, většinou už poznají připojený kabel a začnou doplňovat šťávu. Některé se však nezačnou nabíjet ani pak a je nutné kabel několikrát odpojit a znovu zapojit. Uživatelé taky hlásí, že se jim telefon po připojení nabíječky při vypnuté obrazovce jednoduše zasekne a musí ho restartovat.

Apple se podobně jako v minulosti ke kauze nevyjádřil. Jelikož jde o hodně rozšířenou chybu, jistě už intenzivně pracuje na softwarové aktualizaci systému iOS, která by ji měla vyřešit. Pokud tedy půjde vyřešit softwarově.

Doba potřebná k plnému nabití telefonů - méně je lépe.
Autor: PhoneArena.com Doba potřebná k plnému nabití telefonů - méně je lépe.

Nedobré světlo vrhá na nové iPhony taky samotná rychlost jejich nabíjení. Se standardní nabíječkou totiž silně zaostávají za špičkou a ani s tou dokoupitelnou si nevedou nijak skvěle. Apple se alespoň chlubí tím, že nové iPhony mají rychlejší bezdrátové nabíjení než minulá generace.

Co myslíte? Podaří se Apple včas zažehnat problémy s nabíjením nových iPhonů?

reklama

reklama