Apple chystá malou revoluci v psaní zpráv na mobilu. Zjednoduší se opravování překlepů

Oprava chyb bude daleko chytřejší a rychlejší.
Apple chystá změny ve stylu psaní na zařízeních se systémem iOS
Apple chystá změny ve stylu psaní na zařízeních se systémem iOS
iStock

reklama

Místo vyhledávání celých chybně napsaných slov chce Apple ve svém iOS zavést detekci chybně napsaných znaků a jejich bleskovou automatickou opravu, což je systém, který daleko méně svazuje uživatele a umožňuje rychlejší i flexibilnější opravy už napsaného textu. Jak bude fungovat?

„Uživatel bude moci opravit celou sekvenci znaků při použití funkce automatické opravy,“ stojí v základním popisu patentu podaného Applem, který unikl na internet. Zjednodušeně řečeno, když začnete psát a všimnete si překlepu, nebudete muset mazat napsaný text ani se složitě trefovat kurzorem na dané místo, ale klávesnice vám automaticky nabídne jinou sekvenci znaků. Vyřeší tedy rychle konkrétní chybu a nebude pouze navrhovat celé jiné slovo, které často neodpovídá tomu, co jste chtěli skutečně napsat.

Patent nové autokorektury na klávesnicích v systému iOS
Autor: USPTO Patent nové autokorektury na klávesnicích v systému iOS

Takovou rychlou opravu vám klávesnice nabídne v průběhu psaní i při ťuknutí na slovo a když ji využijete, skočí vám zase kurzor na místo, kde jste předtím psali, což znamená další urychlení, jak podrobněji vysvětluje tento anglický článek.

Nový systém je dalším krokem od aktuálně nejrozšířenějšího systému oprav založeném na porovnávání napsaného řetězce znaků s databází celých slov, který mívá často problém přizpůsobit se přirozenému jazyku a způsobu psaní a obzvlášť kratší slova často opravuje do nesmyslných tvarů.

Taky často na mobilu bojujete s automatickými opravami textu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!