Apple chystá revoluční notebook. Čím jeho obrazovka rozdrtí konkurenci?

Civíme do nich velkou část svého života. Uznejte, že si zasloužíme víc.
Apple MacBook Pro
Apple MacBook Pro
Apple

reklama

Zatímco ve světě telefonů se neustále něco zajímavého děje, u notebooků už vývoj delší dobu stagnuje a dlouhé roky to nedokáže prolomit ani Apple se svými MacBooky. To má však změnit chystaný 16palcový MacBook. Bude mít totiž displej s průlomovou technologií mini-LED.

MacBooky se delší dobu pyšní kvalitními obrazovkami s označením Retina, jenže někteří konkurenční výrobci už představili modely s OLED displejem. Ten má sice parádní kontrast s dokonalou černou i perfektní barvy, jenže kvůli použití organických látek taky nižší životnost a hrozí u něj tzv. vypalování obrazu.

Přesně tenhle problém ale řeší technologie mini-LED, která spojuje výhody OLED i klasických LED displejů (ty mají vyšší životnost a vyšší jas). Apple by byl zřejmě prvním výrobcem, který by je nabízel v masovém měřítku.

Apple MacBook Pro
Autor: Apple Apple MacBook Pro

Apple momentálně cítí velký tlak na kompletní přestavbu svých MacBooků. Dlouhodobé problémy totiž způsobuje jejich klávesnice s motýlkovou technologií a taky nesouměrné podsvícení ve spodní hraně displejů neboli Flexgate.

Nová řada mini-LED MacBooků je plánována až na rok 2021 a mluví se o tom, že ještě předtím by se nový displej mohl představit v nejikoničtějším Apple produktu, tedy v iPhonech.

Dokáže Apple změnit způsob, jakým se díváme na noteboky?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!