Apple se brání: Nejsme v krizi! Čím vysvětluje propad...

Když jste na vrcholu, každé zaškobrtnutí může vypadat jako pád.
Tim Cook vysvětluje
Tim Cook vysvětluje

reklama

Továrna na peníze firmy Apple v minulém účetním období zpomalila. Poprvé za 13 let klesly její zisky a znatelně klesl i prodej všech jejích klíčových produktů - iPhonů, iPadů i počítačů Mac. Světová média tak začala mluvit o jablečné krizi. 

Tomu se však vehementně brání lodivod společnosti Tim Cook: "Pořád jsme vydělali více než jakákoli jiná firma v oboru. Jsme každopádně svědky toho, že si lidé nepořizují nová zařízení v takové míře, jako loni."

Kalifornská jablíčka se lidem zřejmě začínají přejídat.

APPLE je v krizi! Odvracejí se od něho zákaznicí a klesají mu tržby. Co bude dál?

Velké naděje vkládal Apple do prudce rostoucího čínského trhu, jenže tam ho zatím válcuje místní konkurence. Přesto je Cook optimistou: "Stále je tu velký potenciál. V budoucnu bude mít každý člověk na světě chytrý telefon. V rozvijejících se trzích, jakým je třeba Indie, je stále nulové pokrytí signálem LTE. Chystáme velké inovace, které přesvědčí lidi, aby si koupili nový iPhone." 

Jako záchrana se pro Apple zatím neukázaly chytré hodinky Apple Watch, ale i v jejich případě je Cook optimistou: "Když se podíváte na iPod nebo iPhone, nebyly ve své době vnímané jako úspěch, to až později. Počkejme si pár let a lidé se možná budou divit, jak mohly bez takových hodinek žít."

Šéf Applu každopádně připustil, že trh s iPhony už se v západních zemích nasytil, takže se dá očekávat další pokles prodejů. Firma se tak bude muset více soustředit na rozvojové trhy, kde je však tlak hlavně na nízkou cenu. Znamená to snad, že Apple začne ustupovat ze své pověsti výrobce prémiových zařížení? Nebo přijde s nějakým zcela novým produktem?

Co myslíte?

reklama

reklama