APPLE se má skvěle! Jeho akcie letí nahoru díky novému iPhonu a hlavně díky vybuchujícímu Samsungu!

Když největší soupeř padá na hubu, nastává čas triumfu.
Tim Cook má v posledních dnech spoustu důvodů k úsměvu.
Tim Cook má v posledních dnech spoustu důvodů k úsměvu.

reklama

Apple letos nic světoborného nepředvedl. Nejdříve se mluvilo o jeho krizi a klesajících prodejích a pak představil nový iPhone 7 a druhou generaci hodinek Apple Watch, které jsou spíše vylepšením předchozích modelů, než skutečně plnohodnotnou novou řadou. Ale i to Applu stačilo k parádním prodejům a rekordnímu růstu jeho akcií. Významě mu totiž pomohl průšvih jeho největšího konkurenta Samsungu.

Akcie Applu jsou na nejvyšší hodnotě za poslední rok a v posledních dnech rapidně stoupají vzhůru. Podle analytiků za to můžou trable Samsungu, který stahuje svůj vlajkový model Galaxy Note 7 z oběhu; navíc zřejmě definitivně zastavil i jeho výrobu a prodej. Telefony totiž vybuchovaly a to i ty, které byly vyměněny v rámci masivní celosvětové výměnné akce. Teď Samsung doporučuje zbylým majitelům modelu Note 7 jejich telefon vypnout a zavřít do šuplíku. 

Samsung Galaxy Note 7 - R.I.P.

SAMSUNG pohřbívá vybuchující telefon Note 7. Ukončil výrobu a navíc ho zřejmě stáhne od lidí i z obchodů!

Samsung navíc schytal další tvrdé rány u amerických soudů, a to právě od Applu. Prohrál s ním několik patentových sporů a bude mu muset zaplatit stovky milionů dolarů jako odškodné. Je tak celkem jasné, který technologický gigant letos bude slavit vítězství.

Dokáže se Samsung z letošního knockoutu vzpamatovat?

reklama

reklama