APPLE vymýšlí, jak vydělat. K příštímu iPhonu budete potřebovat speciální sluchátka

Jestli už šetříte na nový iPhone 7, pak si připravte taky peníze na nová sluchátka.
Normální audio jack je podle firmy Apple zřejmě přežitek...
Normální audio jack je podle firmy Apple zřejmě přežitek...

reklama

Apple chce zabít 3,5mm jacka! Další informace potvrzují, že v chystaný iPhone 7 nebude mít samostatný zvukový výstup a bude tak uživatele nutit, aby poslouchali bezdrátově. Potvrdil to čínský distribuční řetězec 9to5Mac, který dodává díly do továren Apple. K chystanému iPhonu bude prý Apple dodávat vlastní bezdrátovou variantu svých EarPod sluchátek. 

Uživatelé, kteří nadále budou chtít poslouchat iPhone přes kabel (třeba kvůli lepšímu poměru cena/zvuková kvalita), budou odkázáni na konektor Lightning, kterým se telefon dobíjí a připojuje k počítači. Někteří výrobci už sluchátka s koncovkou Lightning vyrábějí a další se budou chtít přidat, ale Apple si od nich vybere licenční poplatky. Bude totiž chtít co nejvíce zisků udržet pod svou střechou - tedy vlastní značkou sluchátek Beats, kterou v roce 2014 koupil od slavného rappera, producenta a mediálního magnáta Dr. Dre.

Zbývá tak doufat, že Apple po zrušení audio jacka ještě nezakáže bluetooth sluchátka a neponechá jen svůj vlastní bezdrátový formát přenosu. Pak by totiž měl pod kontrolou i veškerý trh se sluchátky, přes něž půjde iPhone poslouchat, a podle momentální potřeby by mohl tlačit do popředí své Beats.

Co říkáte na novou Apple inovaci?

reklama

reklama