APPLE zase zaspal! Jeho revoluční iPhone 8 už teď překonal tenhle čínský telefon. Co umí a kolik stojí?

Na příští rok chystá Apple revoluční telefon s displejem, který bude pokrývat celé čelo přístroje. Jenže tuhle revoluci právě začíná prodávat čínské Xiaomi.
Xiaomi Mi Mix se chlubí displejem, který zabírá takřka celé čelo telefonu.
Xiaomi Mi Mix se chlubí displejem, který zabírá takřka celé čelo telefonu.

reklama

Jmenuje se Xiaomi Mi Mix a podle slov výrobce jde o první telefon s displejem bez okrajů na světě - podobný chystají Samsung i Apple, ale až na příští rok. Telefon navrhnul francouzský designér Philippe Starck a jeho hlavní zbraní je displej o velikosti 6,4 palce, rozlišení 2040 x 1080 px a hlavně s pokrytím čelní strany telefonu 91,3 procent.

Jediný okraj je ve spodní části telefonu, kde se taky schovává kamerka na selfie. Klasické sluchátko telefon nemá, zvuk se při telefonování přenáší vibracemi skrze sklo pomocí piezoelektrické technologie. Navíc pod sklem je ultrazvukový senzor, krerý po přiložení ucha vypne dotykovou vrstvu a displej.

Dalším zajímavým prvkem je keramické tělo, které umožní atraktivní lesklý povrch, jenž je zároveň odolný poškrábání. Právě o této úpravě se mluvilo u aktuálního iPhonu 7 a jeho varianty jet black, ale nakonec se ukázalo, že jde jen o nepříliš odolný lak. Apple však údajně chystá keramické tělo pro příští iPhone.

Xiaomi je špičkové i výbavou. Má momentálně nejsilnější procesor od Qualcommu Snapdragon 821 a grafický čip Adreno 530. Základní verze má 4 GB RAM a 128 GB úložiště, varianta Pro 6 GB a 256 GB. Vybavenější varianta má navíc vychytávku v podobě pozlacení některých prvků 18 karátovým zlatem. Fotoaparát ostří fázovou detekcí a snímač nabízí rozlišení 16 MPix. Baterka s kapacitou 4400 mAh umí rychlé nabíjení standardu Quick Charge 3.0.

Telefon se během několika dnů začne prodávat v Číně za 3499 juanů (zhruba 13 tisíc Kč), v lepší verzi Pro potom za 3999 juanů (cca 15 tisíc Kč). O mezinárodní variantě zatím nebyla řeč, takže ani neni jasné, zda telefon podporuje české LTE frekvence.

Co říkáte na to, že má čínské Xiaomi celkem výrazný náskok před Applem či Samsungem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!