Nejdražší iPhony mají velkou závadu, Apple už ji přiznal. Jak to bude s nápravou?

Internetem se začala šířit videa podivného chování nových iPhonů 14 Pro...
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro
Apple

reklama

Apple zareagoval na vlnu videí, která ukazuje závadu na nových iPhonech, konkrétně se jedná o modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Ty totiž mají inovovaný systém foťáků, který však podle všeho nebyl vyladěn k dokonalosti. Část uživatelů si totiž stěžuje, že když ho používají v aplikacích třetích stran jako Instagram, Snapchat nebo TikTok, jsou všechny pořízené snímky roztřesené.

Některým se navíc z kamerového modulu ozývají bzučivé a cvakavé zvuky a dokonce je vidět, jak se jedna z čoček třese. Na vině tak evidentně bude systém optické stabilizace, který byl přepracován právě pro vyšší modely Pro a Pro Max. Základní iPhony 14 a 14 Plus totiž problémy nevykazují.

Apple chybu přiznal a už pracuje na nápravě v rámci chystané aktualizace iOS 16, která by snad měla vše vyřešit úpravou API. Nemělo by se jednat o problém v jednotlivých aplikacích a snad ani o hardwarovou závadu. Nejde o první zádrhel s foťáky, které postihují i mnoho konkurenčních telefonů těsně po uvedení na trh. V rámci aktualizace iOS 16.0.1 už Apple řešil, že některé snímky pořízené zoomovací čočkou z iPhonu 14 Pro Max nebyly dostatečně zaostřené. 

Zdroj: The Verge

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!