Je tohle budoucnost notebooků? Asus představil počítač se dvěma displeji

Víc obrazovek víc ví... nebo ne?
Asus ZenBook Pro bude mít speciální touchpad, který poslouží taky jako druhá dotyková obrazovka.
Asus ZenBook Pro bude mít speciální touchpad, který poslouží taky jako druhá dotyková obrazovka.
Asus

reklama

Asus představil na přehlídce Computex svou novou vlajkovou řadu notebooků ZenBook Pro. Kromě špičkového provedení, výkonu i výbavy nabízí taky velice originální touchpad – ten totiž funguje jako druhá obrazovka, kterou můžete používat mnoha různými způsoby.

Dostala název ScreenPad, a pokud je vypnutá, nijak ji nerozeznáte od běžného touchpadu, má stejný povrch a stejně se i používá. Když však zmáčknete F6, promění se v 5,5 palcovou obrazovku o fullHD rozlišení, která funguje podobně jako známý Touch Bar u počítačů MacBook Pro. Její funkce se tak mění v závislosti na tom, jaký zrovna používáte program.

Druhou obrazovku můžete taky změnit v kalkulačku, numerickou klávesnici, ovladač hudby, kalendář nebo spouštěč oblíbených programů. Už při svém uvedení pak bude ScreenPad nabízet speciální funkce v programech MS Office. 

ZenBook Pro, který se bude dodávat s 15,6 a 14 palcovým displejem. Větší varianta  nabízí displej s rozlišením až 4K a plným pokrytí Adobe RGB gamutu, špičkový procesor Intel Core i9-8950HK, grafiku NVidia GeForce GTX 1050, 16 GB RAM a 1TB SSD. Má dvě klasická USB-A, dvě USB-C s jedním Thunderbolt 3), HDMI 1,4 čtečku karet a otisků prstů. Navíc umí nejnovější Bluetooth 5. Váží přitom slušných 1,88 kg. Čtrnáctipalcová verze bude mít slabší Core i7 procesory a nebude podporovat Thunderbolt.

Cena za originální koncept nebude nejnižší. Patnáctipalcový model se začně prodávat v červenci od 51 tisíc Kč.

Ja se vám líbí sekundární displej na místě touchpadu. Myslíte, že se uchytí?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!