Čekáte na nový iPhone? Pak raději nečtěte tuhle znepokojivou zprávu z továren, kde se má vyrábět

Začíná být stále jasnější, že se Apple dostává do nepříjemného skluzu.
Nový iPhone ještě stále není zadaný výrobním závodům
Nový iPhone ještě stále není zadaný výrobním závodům

reklama

Nový iPhone nabírá čím dal zřetelnější zpoždění. Prestižní tajwanský magazín Economic Daily News přišel se zprávou, že továrny ještě stále nejsou připraveny k výrobě nového iPhonu 8, ale ani vylepšených modelů 7S a 7S Plus.

V případě vylepšených modelů jde zhruba o měsíční skluz oproti běžnému kalendáři, kterého se Apple drží již několik let. Zcela nový a v mnohém revoluční iPhone 8 (nebo X) s 5,8 palcovým OLED displejem se však má k prvním zákazníkům dostat až v listopadu.

Důvody jsou prosté - Apple stále ladí finální podobu a fukčnost telefonů. Zcela nový model se má sestavovat v továrnách čínského Foxconnu, tajwanská společnost Pegatron dostane na starost výrobu 4,7 palcového iPhonu 7S a čínský Wistron většího modelu 7S Plus. Výrobní termíny budou napjaté a je jasné, že při udržení kvalitativních standardů nebude zdaleka možné před koncem roku uspokojit poptávku.

Apple s tím počítá už ve svých finančních odhadech, kdy s výraznějšími přijmy z prodejů nových telefonů počítá až pro začátek nadcházejícího roku.

Čekáte na nové iPhony? Budete ochotní čekat až do příštího roku?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!