Černoch z Lidlu je v další české reklamě! Bude z toho zase národní skandál?

Firmu Xiaomi v České republice pomáhá propagovat model Alpha Dia, je zaděláno na další aféru?
Alpha Dia
Alpha Dia
Lidl/Xiaomi

reklama

Kauza s letákem z Lidlu, ve kterém propagoval oblečení černošský model Alpha Dia, rozdělila na začátku roku celou republiku. Jedni jeho přítomnost velice hlasitě odsoudili a doplnili své počínání rozkošně přiblblými komentáři na sociálních sítích, jiní prokázali, že nežijeme ve středověku a bez upozornění by si nejspíš ani ničeho závadného nevšimli. Trpělivost některých nenávistných Čechů je ale nyní znovu testována.

Společnost Lion Mobile, která u nás prodává telefony čínské značky Xiaomi, propaguje nový přístroj Mi Mix právě prostřednictvím Alpha Diy. Jednatel firmy Jiří Opletal situaci komentoval pro portál Mediář zcela přirozeně: „Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom mohli vídat reklamí fotky s černošským modelem.“

Dodal také, že nemá smysl předstírat, že odlišní lidé neexistují, to by bylo podle Opletala hloupé a omezené. My mu tleskáme a sami jsme zvědaví, kolik rozčílených názorů se objeví tentokrát. Zkusíme hádat – od teď přestáváte kupovat telefony Xiaomi?

reklama

reklama