Chytrá šminkovací stanice namíchá rteňku podle barvy šatů nebo fotky z Instagramu

Kosmetika ještě nikdy nebyla tak chytrá.
L'Oréal Perso
L'Oréal Perso
L'Oréal

reklama

Slavný kosmetický gigant L’Oréal představil na právě probíhajícím veletrhu CES nový bezdrátový systém Perso. Jedná se o zařízení, které namíchá rtěnku, noční a denní krém i make-up přesně podle vašeho typu pleti a stylu, samozřejmě ve spojení s mobilní aplikací. Co všechno slibuje?

Základem je chytrá krabička obsahující kazety s různými kosmetickými náplněmi. Díky nim umí vytvořit širokou škálu odstínů krémové rtěnky a make-upu, ale i různé druhy pleťového krému na den i na noc. 

Vše ovládáte mobilem, kterým si oskenujete tvář, necháte umělou inteligenci vyhodnotit vaše problematické partie a pak ještě v dotazníku uvedete specifické vlastnosti vaší pleti a co speciálně na ní chcete vylepšit – zda ji rozjasnit, zmatnit atd. V případě make-upu zvolíte z široké škály stylů a Perso vždy namíchá správný odstín.

L'Oréal Perso
Autor: L'Oréal L'Oréal Perso

Speciální je pak výběr odstínu rtěnky. Ten můžete vybrat na posuvníku nebo vyfotit svůj outfit a nechat barvu rtů sladit třeba s šaty, svetrem či kabelkou. Můžete vybírat i barvy a styly ze sociálních sítí, na což chystá L’Oréal speciální funkce a propojení se profily s módními ikonami či stylisty. 

Podrobnosti o pleti v aplikaci Perso
Autor: The Verge Podrobnosti o pleti v aplikaci Perso

Do aplikace můžete také zadat detailní údaje o své pleti ze speciálních scannerů a sledovat, jak si postupem času vedete, protože i péče o vzhled může být svým způsobem hra a výzva. 

Chytrá krabička je zatím stále ve vývoji a na trh se dostane až v příštím roce, takže ani cena zařízení a náplní zatím není známá.

Láká vás líčení nové generace?

reklama

reklama