Čínská značka mobilů okopírovala vychytávku z iPhonů a tvrdí, že ji má lepší. Je to pravda?

Jak už to tak bývá, každá novinka ve světě mobilů se brzy dočká nápodob od dalších výrobců.
Realme přišlo s vlastní verzí systému MagSafe známého z iPhonů
Realme přišlo s vlastní verzí systému MagSafe známého z iPhonů
Apple / Realme

reklama

Všichni si vzájemně koukají pod ruce, aby dokázali reagovat na konkurenci a vzájemně se „inspirovat“. Ve světě mobilů to platí více než jinde, jak ukazuje novinka od čínské značky Realme, která se jmenuje MagDart. Pokud je vám její název povědomý, pak to není náhoda, jedná se totiž v podstatě o první androidí verzi systému MagSafe, který uvedl Apple loni u iPhonů řady 12.

MagDart od Realme
Autor: realme MagDart od Realme

V základu funguje stejně. Jedná se o magnetický kruh na zádech telefonu, který umožňuje snadnější přichytávání bezdrátových nabíječek či dalšího příslušenství. Zatímco u iPhonů tyto nabíječky zvládnou dobíjet výkonem maximálně 15 W, tak Realme slibuje až 50 W, což je více, než jsou mnohé konkurenční telefony schopné zvládnout po kabelu!

Různá využití MagDart systému
Autor: realme Různá využití MagDart systému

Realme dokonce při představení srovnal svůj MagDart s MagSafem od Applu a přimo na pódiu se mu vysmál – podle něho je jeho magnetická bezdrátová dobíječka až 8x výkonnější. Souběžně představil i externí magnetickou powerbanku MagDart Power Bank, která je také výkonnější a navíc je dodávána se stojánkem, aby mohla sloužit nejen v kapse kalhot, ale třeba i na stole.

Externí magnetický blesk MagDart Beauty Light
Autor: realme Externí magnetický blesk MagDart Beauty Light

Podobně jako Apple nabízí Realme magneticky přichytitelné pouzdro na platební karty nebo ochranné obaly s MagDart podporou. Zajímavou specialitou je MagDart Beauty Light, což je magneticky přichytitelný externí blesk s nastavitelnou sílou i barvou, který lze zároveň překlopit pro focení kvalitně osvětlených selfie.

První telefon vybavený MagDartem je koncepční Realme Flash, ale jistě dorazí i do chystaných vyšších řad výrobce.

Kdy se přidají další značky?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!