Evropská unie zasahuje do soukromí lidí! Touhle aplikací vás chce špehovat na Facebooku!

Kdo za vás pohlídá soukromí na Facebooku?
Ochranu na Facebooku pohlídá Evropská unie
Ochranu na Facebooku pohlídá Evropská unie
PlusPrivacy

reklama

Začínáte si všímat toho, že lidé dokážou zneužívat sociální sítě k vlastnímu obohacení a prospěchu? Pak byste si měli buďto pečlivě nastavit veškeré nastavení soukromí, anebo se spolehnout na doplněk pro prohlížeče, který to udělá za vás. Jmenuje se PlusPrivacy a je dostupný pro prohlížeč Chrome na PC, iOS i Androidu.

Ačkoliv si všechna nastavení můžete naklikat sami, PlusPrivacy po odsouhlasení přístupu na Facebook, Twitter nebo LinkedIn nastaví vše za vás na základě zvolení jednoho z profilů. Odstřihne tak například možnost nahlédnout do seznamu přátel, zakáže ostatním označovat vás na fotkách a celou řadu dalších věcí, které lidé obecně podceňují.

Další zajímavou funkcí je, že za vás PlusPrivacy rychle a pohodlně vyrobí až 20 emailových identit, které svede do vaší skutečné emailové schránky. Pokud se tedy budete potřebovat někde zaregistrovat, jednoduše použijete vygenerovanou adresu a v momentě, kdy vás začnou nepřiměřeně bombardovat spamy, ji jednoduše odpojíte a je po problému. Využití má tato funkce nespočet a jde určitě o vítaný způsob, jak se chránit, uživatelé ale vidí i zcela opačnou tvář celého projektu.

Odsouhlasením přístupu aplikace PlusPrivacy do vašich účtů dáváte v podstatě přístup Evropské unii. Ta pak může pohodlně monitorovat váš pohyb a sbírat důležitá data, na základě kterých pak bude dělat vlastní výzkum. A to opravdu chceme?

reklama

reklama