Facebook chce nahradit YouTube a spouští speciální videoslužbu! Nastane éra facebookerů?

Už brzo možná budou youtubeři hrozně retro.
Facebook spouští novou video službu s vlastními TV formáty
Facebook spouští novou video službu s vlastními TV formáty

reklama

Bylo jen otázkou času, kdy se i Facebook naplno vrhne do televizního a streamovacího byznysu. V nadcházející aktualizaci přibude na jeho stránkách i v mobilních a televizních aplikacích speciální sekce WATCH, kde najdeme jeho vlastní pořady, ale v budoucnu také další kanály slavných jmen online videa.

K vlastním pořadům se na Facebook blogu dočtete: "Naše show budou klasicky epizodické, předem nahrané i naživo, a budou sledovat dějovou linku nebo nějaké téma. Aby vám neunikly nové díly, přidali jsme funkci Watchlist. Ta bude speciálně přizpůsobena, aby vám pomohla najít nové pořady i na základě toho, co sledují vaši přátelé a komunity."

V sekcích najdeme třeba položku "Nejvíce diskutované", o kterých se na Facebooku nejvíce mluví, pak třeba "Čemu se nejvíce smějete", kde budou videa, na která nejvíce lidí použilo HaHa emotikon, nebo klasicky "Na co se dívají přátelé", kde najdeme nejpopulárnější pořady z vašeho sociálního kruhu.

Videa budou mít podobné vlastnosti, jaké mají momentálně živá videa na FB. Půjde je tak v průběhu přehrávání komentovat a reagovat pomocí emotikonů. Každá show bude mít svoji speciální komunitu, kde budeme moci sdílet zážitky.

Všechny své pořady by měl Facebook spustil 28. srpna. Pro začátek by jich mělo být zhruba 40 od různých partnerů a filmových studií. Postupně se bude Facebook otevírat i dalším osobnostem a kanálům, které momentálně můžeme vídat třeba na YouTube.

Podaří se Facebooku nabourat postavení YouTube nebo placených videoslužeb?

reklama

reklama