Facebook Messenger kvůli boji s dezinformacemi omezuje přeposílání zpráv

Nejpopulárnější on-line komunikátor nastavil nový limit na přeposílání zpráv.
Facebook Messenger
Facebook Messenger
iStock.com / Facebook / koláž

reklama

Omezené přeposílání příspěvků v rámci Facebook Messengeru se stalo realitou. Nová verze aplikace nastavila limit na pět konverzací – nerozlišuje přitom, zda jde o komunikaci s jednotlivou osobou nebo o skupinovou konverzaci.

Limit se týká jak přeposílání již existující zprávy někde v komunikaci, ale i pro sdílení obsahu z jakékoli jiné aplikace do Messengeru. Dosažení limitu oznámí malý text a tlačítka pro odeslání se deaktivují. Obdobný limit platí už v komunikátoru WhatsApp a taky na Instagramu – jeho komunikátor se totiž aktuálně propojuje právě s Facebook Messengerem.

Důvod omezení je prostý. Facebook chce zabránit řetězovému sdílení hoaxů, dezinformací a konspirací – zejména v souvislosti s pandemií COVID-19, kdy mohou napáchat značnou škodu.

Stejný problém znamená šíření fake news v souvislosti s volbami, což se aktuálně týká především prezidentských voleb v USA. Právě ty minulé vstoupily do historie zejména zneužitím Facebooku psychologickým cílením fake news, za kterým stála především společnost Cambridge Analytica.

Už jste zaznamenali nové omezení na Facebook Messengeru?

reklama

reklama