Facebook Messenger se propojuje s Instagramem

Facebook a Instagram získávají společný komunikátor, ale bude možné si ponechat i ten původní.
Zprávy na Facebooku a Instagramu se propojují
Zprávy na Facebooku a Instagramu se propojují
iStock.com / Facebook

reklama

Dlouhodobý plán Marka Zuckerberga na propojení zpráv na Facebooku, Instagramu i WhatsAppu nabírá konkrétní podobu. Vybraní uživatelé na Instagramu už totiž po atkualizaci aplikace vidí novou ikonku zpráv, která je shodná s Facebook Messengerem.

Instagramové kecátko tak získává možnosti Messengeru, včetně možnosti nastavit mizení zpráv, selfie nálepek, vlastních emoji, nastavení barev chatu, společného sledování videí v rámci videohovoru a nových způsobů blokování nechtěných zpráv. Samozřejmostí je možnost posílat si zprávy mezi Facebookem a Instagramem a taky vyhledávat uživatele napříč oběma platformami.

Uživatelé dostávají možnost tento update odmítnout a prozatím si zachovat starou podobu instagramových zpráv. Otázkou zůstává, na jak dlouho. Aktualizace by měla dorazit všem uživatelům do konce roku.

Posledním krokem by mělo být přidání WhatsAppu, čímž vznikne jeden obrovský společný komunikátor. Právě z WhatsAppu by si měl nový univerzální Messenger vzít oboustranně šifrovanou komunikaci a některé další funkce.

Instagramové zprávy končí a propojují se s Facebook Messengerem
Autor: facebook Instagramové zprávy končí a propojují se s Facebook Messengerem

Konečnému sjednocení komunikátorů však mohou ještě vystavit stopku antimonopolní úřady, kterým se nelíbí, že tím Facebook stvrdí své domininantní světové postavení na poli mobilních zpráv a videohovorů. Facebook momentálně čelí antimonopolnímu vyšetřování jak v USA, tak v Evropě.

Co říkáte na konec samostatných zpráv na Instagramu?

reklama

reklama