V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger, varuje odborník. Jaké má argumenty?

Populární komunikátor to už nyní má dost složité, problémy se však nepřestávají kupit.
Facebook Messenger nezaručuje uživatelům soukromí
Facebook Messenger nezaručuje uživatelům soukromí
iStock / Getty Images

reklama

V technologické komunitě jde o dlouho známý fakt, ale mnoho běžných uživatelů si stále neuvědomuje, jaká rizika přináší používání Facebooku Messengeru. Nejnověji na ně upozorňuje bezpečnostní expert Steven Walker, šéf specializované společnosti Spylix. Jde podle jeho slov o jednu z mála aplikací, před jejíž instalací a používáním vyloženě varuje.

„Je tak populární, že lidé mají tendenci si myslet, že proto přece nemůže být problematická, naznačil Walker. Jelikož tento komunikátor není vybaven koncovým šifrováním, kdokoli tak může sledovat soukromé konverzace.

Netýká se to však pouze jednotlivých hackerů, ale taky různých podvodných skupin a samozřejmě samotného Facebooku. Ten totiž může číst a pomocí umělé inteligence analyzovat veškerou soukromou komunikaci. Podle Walkera je navíc Facebook Messenger tak špatně navržený, že se dá do jeho konverzací nabourat bez větších obtíží.

Minimálním řešením je neposílat po Messengeru absolutně nic vyloženě osobního nebo zneužitelného – speciálně různé loginy či další identifikační údaje, hesla obvzlášť. Lepší je však přejít na jiný bezpečnější komunikátor vybavený šifrováním.

Mým aktuálním doporučením je používat WhatsApp, vzhledem k jeho rozšířenosti. Paralelně s ním potom Signal, uzavřel Walker a připomněl, že je dobré si ve WhatsAppu ověřit, že je konkrétní konverzace skutečně šifrovaná. Stačí ťuknout na jméno druhé strany, otevře se menu a v něm položka Šifrování. Po jejím otevření stačí následovat instrukce.

Používáte Facebook Messenger i přes jeho absenci soukromí a zabezpečení?

Zdroj: The Sun

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!