Facebook varuje, že bude placený. Co musí jeho uživatelé udělat, aby zůstal zdarma?

Největší sociální síť chce dál sledovat své uživatele.
Facebook nově varuje uživatele, že může být placený
Facebook nově varuje uživatele, že může být placený
iStock

reklama

Aktuální verze operačního systému iOS 14.5 pro iPhony a iPady přišla s novým způsobem ochrany soukromí uživatelů, kdy musí udělit výslovný souhlas každé aplikaci, která sleduje jejich chování napříč internetem.

Největším odpůrcem této změny je Facebook, který teď ve facebookové i instagramové aplikaci varuje uživatele, že pokud je nebude moci sledovat, tak hrozí, že už nebude zdarma.

„Používáme informace o vaší aktivitě v jiných aplikacích a na internetu, abychom vám zobrazovali více personalizované reklamy, abychom udrželi Facebook zdarma a abychom podpořili firmy, které spoléhají na reklamu, aby se dostaly ke svým zákazníkům,“ píše se v novém informačním okně.

Facebook už delší dobu vede kampaň proti novému způsobu ochrany soukromí ze strany Applu. Tvrdí, že cílem Applu není ani tak ochrana soukromí, ale jde spíše o způsob, jak donutit platformy, aby přešly na placený model, protože z každé transakce v jeho ekosystému bude mít Apple podíl.

Mnohokrát v minulosti představitelé Facebooku zdůrazňovali, že jejich sociální síť bude vždy zdarma, jenže v roce 2018 jeho šéf Mark Zuckerberg vyjádření upravil a řekl: „Vždycky bude existovat nějaká verze Facebooku, která nebude placená. 

Byli byste ochotní za Facebook platit?

reklama

reklama