Facebook pročítá vaše zprávy v Messengeru a ví o vás všechno! Pak dělá proti vaší vůli tuhle věc

Člověk pod drobnholedem.
Messenger o nás ví všechno!
Messenger o nás ví všechno!
Facebook/Imgur

reklama

Máte obavu z toho, že si někdo čte vaši soukromou konverzaci, ať už se bavíme o e-mailech nebo třeba Messengeru? Pak tu obavu máte oprávněně! Ne snad, že by konkrétní lidé hltali všechno, co napíšete, ale do všech prostředků komunikace se nasazují boti, kteří všechno pečlivě sledují, a upravují tak vaši osobní nabídku informací na internetu.

Podle serveru The Verge je podobný bot, i když honosněji nazývaný asistent M, přítomný právě ve facebookovém Messengeru a začne vám servírovat v rámci aplikace možnosti, jak komunikaci rozšířit. Pokud si tedy budete s kamarádem psát o konkrétním hudebním interpretovi, vyskočí na vašem displeji hláška, že si můžete pustit jeho nejnovější song.

Tato funkce je součástí spolupráce Facebooku a Spotify, asistent M ale dokáže například určovat i polohu obou aktérů debaty a nabízet spojení dopravní službou Uber. Navíc se dá očekávat, že dojde na dramatické rozšíření nabídky v momentě, bude-li asistent M dostupný v jiných zemích, než jsou Spojené státy, a za pár let už bude stačit pouze zmínka o nákupu a za dvě hodiny ho už budete mít přede dveřmi. Na druhou stranu se ale nemusíte obávat nadvlády strojů, protože asistent jde jednoduše vypnout. Alespoň prozatím.

reklama

reklama