Facebook rozšiřuje možnosti streamování! Twitch i YouTube jsou ve vážném ohrožení! Kdo skončí jako první?

Přesunou se streameři z twitche na Facebook?
Skončí Twitch kvůli Facebooku?
Skončí Twitch kvůli Facebooku?
Twitch/Facebook

reklama

Už před rokem umožnil Facebook živě streamovat přímo ve feedu zpráv, zprvu tak ale bylo možné pouze prostřednictvím telefonu. Možnost spustit stream z počítače přišla později a v těchto dnech by ji měl Facebook nabízet všem a zcela pohodlně, jako když posíláte mezi lidi fotku či nahrané video.

Tento krok musel trochu znejistit lidé, kteří stojí za živým streamováním na Twitchi a YouTube, protože právě těmto dvěma velkým službám teď chce Facebook konkurovat. A s ohledem, na rychlost, se kterou Facebook reaguje, je možné, že už brzy v popularitě přeskočí druhou zmiňovanou službu. Už nyní totiž programátoři pracují na tom, aby bylo možné skrz Facebook zasílat finanční dary streamerovi.

Pokud se funkce prokáže jako použitelná, bude se moci začít bát i Twitch, který je sice mezi streamery stále tou nejpřijatelnější volbou, ale změna může přijít rychle. Přeci jen, Facebook je místem, kde můžete oslovit i zcela neznámé lidi k tomu, aby se na vás podívali, a to už je velká změna od streamování pro stále stejné publikum fanoušků na Twitchi, co říkáte?

reklama

reklama