K videím na Facebooku konečně půjde přidávat známé písničky! Jak na to?

Facebook rozšířil svou Sound Collection. Jde o seznam hudby, kterou mohou uživatelé používat ve videích, jež na něj nahrávají.
Facebook umožní používání známé hudby ve videích!
Facebook umožní používání známé hudby ve videích!
RCA / Columbia

reklama

Facebook je hodně přísný ohledně autorských práv, a tak když na něj nahráváte video, vždycky důkladně zkontroluje, jaká je v něm použitá hudba. Pokud nedokážete, že máte její použití licencované, nepovolí vám ho nahrát a zveřejnit. 

Největší sociální síť vyšla vstříct všem uživatelům, když v prosinci otevřela sbírku hudby Sound Collection, kterou lze zdarma ve videích použít. Zatím v ní však byli spíše neznámí interpreti, to se však změnilo.

Facebook totiž uzavřel spolupráci se třemi velkými vydavatelstvími – Global Music Righs, HFA / Rumblefish a Kobalt Music Publishing. Získal tak licenci na mnoho umělců, které zastupují. Navíc už spolupracuje s Universal Music Group, což znamená opravdu slušnou zásobu známých hudebních jmen.

Při pohledu do Music Collection tak můžete spatřit hvězdy jako Elvis Presley, Taylor Swift, Paul McCartney, Kanye West, Adele, Jay-Z, Coldplay, Metallica, Drake, Lady Gaga, Bruno Mars, Lil Wayne, Bruce Springsteen a mnoho dalších.

Jejich skladby si můžete stáhnout zdarma a použít je ve videích, která nahráváte na Facebook nebo Instagram, aniž by vám hrozil postih nebo snad pokuta. V budoucnu se taky požítá, že taková videa budete moci posílat i přes Messenget – momentálně to nejde.

Co říkáte na novou zprávu z Facebooku? Potěšila vás?

reklama

reklama