Mobilní foťáky čeká další revoluce. Budou více dotykové

Čínský gigant Huawei si podal zajímavý patent, jak využít stále se zvětšující prostor kolem čoček fototoaparátu.
Huawei si nechal patentovat funkční prstenec kolem fotoaparátů
Huawei si nechal patentovat funkční prstenec kolem fotoaparátů
Huawei / koláž

reklama

Jedním z největších mobilních trendů poslední doby je přidávání čoček hlavního fotoaparátu – lepší mobily dnes mají minimálně tři, některé však i více. Na zádech telefonů tak vznikají čím dál tím větší moduly. Huawei teď přišel s originálním řešením...

Jeho telefony řady Mate mají foťáky obklopené efektním okružím, které by mělo podle oficiálně zveřejněného patentu v budoucnu sloužit jako další dotyková vrstva, jejíž funkce by se měnila podle aktuálního kontextu nebo spuštěné aplikace.

Funkční okruží fotoaparátů podle Huawei
Autor: Huawei Funkční okruží fotoaparátů podle Huawei

Takových funkcí představil Huawei prozatím patnáct. V případě budíku byste na něm jednoduchým posunem nastavili časovač nebo čas budíku a samotný prstenec by v případě alarmu navíc blikal. Umožnil by i zobrazení volaného a možnost rychlého přijmutí hovoru.

Prstenec by uměl zobrazit třeba základní notifikace, když byste měli telefon položený displejem na stůl, aby vás nerušil. Při focení by umožnil zoomovat, při přehrávání hudby či multimédií nastavovat hlasitost.

Funkční okruží fotoaparátů podle Huawei
Autor: Huawei Funkční okruží fotoaparátů podle Huawei

Velice zajímavě se jeví možnost použít prstenec při multitaskingu, přeskakování stránek nebo scrollování. Jak je vidět, kruhové dotykové ovládání, které tak proslavil svého času iPod, ještě zdaleka neřeklo poslední slovo.

Otázkou zůstává, zda a kdy se vychytávka dostane do skutečného telefonu.

Přijde vám zajímavá?

reklama

reklama