FOTO: Tenhle nový telefon od Googlu má rozdrtit iPhone! Unikly jeho oficiální snímky, podívejte se na ně!

Google rozjíždí novou řadu telefonů, kterou chce změnit pravidla hry.
Nový telefon Google Pixel přinese stejnou výhodu jako iPhony - hardware pevně spjatý s operačním systémem!
Nový telefon Google Pixel přinese stejnou výhodu jako iPhony - hardware pevně spjatý s operačním systémem!

reklama

Den před oficiálním představením unikly oficiální snímky nové řady telefonů Pixel od Googlu. Z nich se dozvídáme jeho vzhled, hlavní trumfy i vlastnosti. Ačkoli už předtím měl Google vlastní řadu telefonů s názvem Nexus, až teď hrdě prohlašuje, že je Pixel vyloženě telefonem od Googlu. Proč?

Protože až teď se vzdal Googlu představy, že jeho telefony budou sloužit hlavně coby vlajkové lodi jeho operačního systému Android. Telefony Pixel totiž nebudou mít naprosto čistý Android, jako tomu bylo v minulosti, naopak nabídnou vlastní specialitky, které ho odliší od konkurence. Stejně jako v minulosti však bude platit, že se majitelé Pixelů stejně jako v případě předchozích Nexusů dočkají aktualizace vždy jako první, a že by si měli užít nejvíce bezproblémový zážítek z Androidu jako takového.

Google představí dvě verze telefonu - jedna bude mít displej 5 palců s rozlišením fullHD, větší pak 5,5 s rozlišením qHD. Telefony se jinak budou lišit už jenom kapacitou baterie. Menší nabídne potenciálně vyšší výkon (stejný procesor a RAM na nižší rozlišení), větší zase lepší displej a potenciálně malinko delší výdrž baterie.

Telefony budou mít integrované všechny Google novinky jako duální video chat, inteligentní chatovací appku Allo se zabudovaným Google Asistentem nebo superrychlé nabíjení přes USB-C.

Uvnitř čeká procesor Snapdragon 821, 4GB RAM, 12mpx hlavní kamera s optickou stabilizací a 8mpx selfie kamerka. Čtečku otisku prstů najdete na zádech telefonu. Telefon má pro Googlu vyrábět HTC.

Podívejte se na uniklé fotky a parametry telefonu v galerii a dejte nám vědět, zda vám přijde Pixel jako hozená rukavice pro Apple a jeho iPhony, které vynikají právě díky souhře hardwaru a softwaru.

reklama

reklama