GALERIE: GOOGLE chce trumfnout APPLE. Představil plány nového futuristického sídla. Co vám připomíná?

Nové sídlo Googlu připomíná všechno možné. Nejvíc asi hodně zaplněné stanové městečko.
Stejně jako Apple, tak i Google chystá své nové sídlo v Silicon Valley.
Stejně jako Apple, tak i Google chystá své nové sídlo v Silicon Valley.

reklama

První plány na své nové sídlo v Mountain View představil Googlu už v roce 2015, ale aktuálně uvolnil aktualizovanou představu, které vychází z nových prostorových možností. Google totiž získal nové zajímavější pozemky výměnou se společností LinkedIn. Aktuální plány jsou tak už velice blízko realizace, čeká se jen na schválení radou města Mountain View, v kterém mimojiné sídlí ještě další technologiští giganti jako AMD, Symantec nebo Facebook. 

Střecha obří budovy má tvar vrstveného baldachýnu, někomu zase může připomínat šupiny ryby vysávající mořské dno. Na jejím povrchu má být kombinace solárních panelů a průsvitného materiálů a vrstvená struktura bude umožňovat maximálně efektivní regulaci vnitřního klimatu. Budova doplní stávající kompex Google Charleston Eaast, jehož součástí je taky aktuální hlavní sídlo Googleplex.

Nové sídlo firmy Apple se bude jmenovat Apple Park.

VIDEO: Apple oficiálně odhalil své nové sídlo! Prozradil tajemství jeho názvu a hlavně co bude na jeho vrcholu

Uvnitř bude několik funkčně rozdělených pater, přičemž to přízemní má být neustále otevřené veřejnosti, turistům i mistním obyvatelům a nabídne obchody, restaurace a další služby. 

Uvnitř bude spousta volných prostor, včetně náměstíčka a horní kancelářská patra mají být unikátní svou flexibilitou, kdy půjde takřka okamžitě měnit jejich velikost i způsob použití. Okolo budovu budou parky a odpočinková zóna s názvem Green Loop. Stavba by měla trvat zhruba 30 měsíců.

Podívejte se na čerstvou galerii a dejte nám vědět, zda se vám Google stan líbí víc než právě dokončovaný Apple prstenec:

reklama

reklama