GALERIE: Nové fotky iPhonu 8 ukazují, jak má fungovat speciální pruh ve spodní části telefonu

Chystaná iPhone se bude ovládat jinak než jeho předchůdce.
Jak bude vypadat funkční oblast v chystaném iPhonu 8?
Jak bude vypadat funkční oblast v chystaném iPhonu 8?

Není žádnou novinkou, že hlavním trumfem nového iPhonu by měl být obří displej, do kterého se ve spodní části schová i domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů. Jenže nebude to jenom tlačítko na displeji, bude to celá aktivní oblast, skrze které budou přístupné zrovna nejdůležitější ovládací prvky - a to na základě spuštěných aplikací nebo aktuálního používání telefonu. Bude to vlastně taková obdoba Touch Baru u aktuální generace MacBooků Pro.

Jak by to mělo fungovat ukazuje čerstvá várka konceptuálních fotek, které uvolnil server iDropNews. V základním stavu půjde skrze pruh odemknout telefon. Jinak oblast bude sloužit třeba k přijímání hovorů, ovládání médií nebo pro rychlé volby v internetovém prohlížeči.

Uber si zahrává s ohněm. Pohromou by byl jeho zákaz v Apple App Store.

APPLE hrozí zákazem UBERu v iPhonech! Aplikace totiž tajně obchází jeho pravidla o soukromí uživatelů

Co se nám na renderech nelíbí, je vrchní strana telefonu, v které je sluchátko vyříznuté přímo do displeje, což se zdá jako velice podivné řešení. Daleko pravděpodobnější je úzký pruh nad displejem, do kterého by se vešlo nejen sluchátko, ale taky selfie čočka a další senzory - podobně jako to má třeba Samsung Galaxy S8 nebo LG G6.

Navíc podobný a symetrický proužek by se hodil i pod displejem - třeba pro další reproduktor pro stereo poslech a taky z důvodu ergonomie. Je totiž dokázané, že není ideální umístit ovládání zcela ke spodní hraně, protože se k němu musí palec nepřirozeně křivit a zvyšuje se i riziko upuštění telefonu.

Uvidíme, jak se nakonec s displejem a funkční oblastí Apple popasuje, tady je každopádně zajímavý nástřel. Líbí?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama